Awanse polskich drużyn w europejskim rankingu

Ostatnie tygodnie przyniosły naszym klubom dwa zwycięstwa w europejskich pucharach. Panthers w ramach rozgrywek CEFL Championship uporali się Prague Black Panthers, natomiast Seahawks w CEFL Cup pokonali na własnym boisku Budapest Cowbels.

Te występy nie mogły pozostać niezauważone, a efektem tego jest awans obu naszych klubów w rankingu prowadzonym przez AmericanFootballInternational.com.

W poprzedniej edycji zestawienia, Panthers po porażce z Tirol Swarco Raiders, spadli na dwunaste miejsce. Był to spadek aż o sześć pozycji. Jednak nowy ranking przyniósł awans i w efekcie Pantery znalazły się wśród dziesięciu najlepszych klubów w Europie. Obecnie zajmują właśnie dziesiąte miejsce. Udało im się wyprzedzić Berlin Rebels (jedenaste miejsce) oraz Calanda Broncos (dwunaste miejsce)


Coraz bliżej najlepszej dwudziestki znajdują się również Seahawks Gdynia. Ich powrót do europejskich pucharów wypadł bardzo solidnie. Jastrzębie w półfinale CEFL Cup pokonały Budapest Cowbels 28:18 i tym samym gdynianie awansowali do finału. Awansowali również w rankingu i obecnie zajmują dwudzieste drugie miejsce. W stosunku do poprzedniego notowania poprawili się aż o sześć pozycji.

Niezmiennie pierwsze trzy miejsca zajmują odpowiednio: Schwäbisch Hall Unicorns, Braunschweig New Yorker Lions i Helsinki Roosters. Na czwarte miejsce awansowali Tirol Swarco Raiders, którzy w finale rozgrywek CEFL Championship zmierzą się z Koc Rams z Turcji.

Ranking można znaleźć na stronie: http://www.americanfootballinternational.com/afis-europe-top-20-2018-coaches-poll-may-17/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*