Week 11 – zapowiedź

Zgodnie z ostatnio powstałą tradycją zapowiedź kolejki jest połączona również z podsumowaniem moich typów z poprzedniego tygodnia. W miniony weekend rozegranych zostało aż dziewięć spotkań.

Poprawnie udało mi się przewidzieć osiem z nich. Pomyliłem się jedynie w typowaniu zwycięzcy meczu PatriociRebels. Była to nie lada niespodzianka. Myślę, że nie tylko ja byłem zaskoczony zwycięstwem Patriotów, co prawda w zapowiedzi napisałem, że poznaniacy będą trudnym przeciwnikiem, ale nie spodziewałem się, że aż tak trudnym.

Inne bardzo pozytywne zaskoczenie to postawa Angels. Byłem przekonany, że w Olsztynie gospodarze poradzą sobie dość spokojnie z drużyną z Torunia, a tymczasem walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich akcji, przy czym jedna z nich to istne kuriozum. Duch PLFA 2 nie opuścił boisk.

Dotychczasowe typowania w sezonie wyglądają następująco. Podane typy: 65. Typy poprawne: 52. Typy błędne: 13.

W nadchodzącej kolejce rozegranych zostanie sześć pojedynków. Trzy w LFA 1, dwa w Toplidze oraz jeden w LFA 2.

Zaczynamy od soboty bo tutaj mamy jeden z meczów na szczycie. Niestety, nie będzie to zacięty pojedynek ani wyrównana batalia, choć na pewno ciekawie będzie w Białymstoku, gdzie Lowlanders podejmą Panthers. Ludzie z nizin walczą z Seahawks o drugie miejsce w tabeli po sezonie zasadniczym. W ubiegłym tygodniu Panthers zmierzyli się z Jastrzębiami, teraz zagrają z Lowlanders – można to określić mianem korespondencyjnego pojedynku pomiędzy żółto-czarnymi drużynami. Choć i tak losy drugiego miejsca rozstrzygną się 17 czerwca w Gdyni, kiedy to Seahawks podejmą własnie Lowlanders. W sobotę obstawiam zwycięstwo Panther. Jak dużym są faworytem pokazują kursy wystawione na to spotkanie. Szanse na zwycięstwo Ludzi z nizin określane są 1:10. O wygraną Panter bukmacherzy nie chcą się nawet zakładać. Zwycięzca może tutaj być tylko jeden. Typ: Panthers


W sobotę zagrają też Eagles z Husarią i powinna to być czysta formalność. Eagles celują w perfekcyjny sezon, a Husaria, która boryka się ze sporymi problemami nie powinna zepsuć tych planów. Typ: Eagles.
Trzeci sobotni mecz to starcie Rhinos z Sharks. I tutaj również faworyt może być tylko jeden. Sharks są sportowo o klasę lepsi od Rhinos i jestem przekonany, że będzie to widać od początku spotkania. Mecz, podobnie jak w przypadku EaglesHusaria, z kategorii tych – formalność do załatwienia. Typ: Sharks

W niedzielę czeka nas za to prawdopodobnie najciekawsze spotkanie biorąc pod uwagę jego stawkę. Monarchs podejmą Kozły. Topliga weszła w decydująca fazę i właśnie ten pojedynek odpowie na pytanie, kto obok Eagles zapewni sobie miejsce w półfinałach. Zwycięzca, bez względu na różnicę punktową zajmie drugie miejsce. Jeszcze trzy tygodnie temu wydawało się, że to nierealny scenariusz. A jednak – Husaria najpierw pokonała Kozły, by później przegrać z Monarchs. Poznaniacy byli niemalże pewni, drugiej pozycji w tabeli, tymczasem będą musieli mocno się napracować, żeby faktycznie zakończyć sezon zasadniczy na drugim miejscu. Dla Monarchs niewątpliwie byłoby to ogromne osiągnięcie. W pierwszym pojedynku tych zespołów lepsi okazali się poznaniacy, jednak teraz nie jestem wcale przekonany, czy będą w stanie powtórzyć ten wynik. Dlatego też w tym pojedynku stawiam na Monarchs. Typ: Monarchs.


W niedzielę również zmierzą się ze sobą Falcons i Seahawks. Jastrzębie po porażce we Wrocławiu nie mogą sobie pozwolić na kolejne przegrane mecze. Wydaje mi się, że będzie to jednostronne widowisko, z którego zwycięsko wyjdą gdynianie. Typ: Seahawks
Na koniec mecz LFA 2 w grupie A pomiędzy Green Ducks a Rockets. Wydaje się, że powoli poznajemy układ sił w tej grupie. Zdecydowanie najlepiej prezentują się Tytani, natomiast Radom i Rzeszów wydaje mi się, że będą walczyły o drugie miejsce. Kto ostatecznie wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko – moim zdaniem będą to Rockets i w niedzielę obstawiam również ich wygraną. Typ: Rockets.

Sobota:
12:00 LFA 1: Lowlanders – Panthers / typ: Panthers
13:00 Topliga: Eagles – Husaria / typ: Eagles
15:00 LFA 1: Rhinos – Sharks / typ: Sharks

Niedziela:
13:00 LFA 1: Falcons – Seahawks / typ: Seahawks
13:00 Topliga: Monarchs – Kozły / typ: Monarchs
14:30 LFA 2: Green Ducks – Rockets / typ: Rockets


Zdjęcie tytułowe: Slaweg – foto


2 Comments on this post

  1. W Wyszkowie niespodzianka!

    Ewa Stanczak / Odpowiedz
  2. Nawet bym powiedział, że sensacja 🙂

    radek / Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*