LFA9 ostatnie niewiadome. Armia, Towers, Owls, Rockets, Tytani i Rhinos walczą o awans

To będzie weekend ostatecznych rozstrzygnięć w dziewiątkach. O trzy wolne miejsca w play off walczy jeszcze sześć drużyn. Trzy ostatnie turnieje wyłonią tych, którzy zagrają dalej.

Turniej w Bielawie

Zdecydowanym faworytem turnieju jest Armia. Poznaniacy nie mają jeszcze zapewnionego awansu, będą musieli podnieść go z boiska i pokonać Owls oraz Towers. Co prawda awans da im zapewne jedno zwycięstwo ale warto grać o pełną pulę bo nie wiadomo co wydarzy się w niedzielnych turniejach. Spodziewam się dwóch wygranych Armii.

W pojedynku Towers z Owls wydarzyć może się wszystko. Owls już raz pokazali, że potrafią znaleźć sposób na Opole i nie jest wykluczone, że podobnie będzie teraz. Bukmacherzy faworyta widzą w Towers, natomiast dla mnie nie ma tu faworyta. Szanse obu drużyn oceniam pół na pół. Nie obstawiam tego spotkania, bo nie mam pojęcia co wydarzy się na boisku i jaki przebieg będzie miał mecz. Mój typ to Bielawa, natomiast nie na tyle, żeby stawiać pieniądze na ich zwycięstwo.

Turniej w Bielawie: Armia 4 punkty, Owls 2 punkty, Towers 0 punktów.

Turniej w Wyszkowie

W Wyszkowie zdecydowanym faworytem są Lakers, którzy mają szansę na komplet zwycięstw w sezonie zasadniczym. Żeby móc chwalić się takim bilansem muszą pokonać Tytanów i Rhinos. W obu meczach są faworytem. W pierwszym pojedynku turnieju zmierzą się z z Tytanami. Kurs na zwycięstwo drużyny z Olsztyna to 1.27. W mojej ocenie dużo za niski, aczkolwiek Lakers zapewne wygrają ten mecz. Choć spodziewam się, że nie przyjdzie im to łatwo.

W drugim meczu Lakers zagrają z Rhinos. Znają się dobrze, w tym roku już grali ze sobą. Jeziorowcy okazali się lepsi wygrywając na poprzednim turnieju 21:7. Jednak czy powtórzą ten wynik – trudno powiedzieć. Bukmacherzy widzą w nich dużego faworyta. Kurs na zwycięstwo Lakers to 1.40 ale ja aż tak pewny nie jestem. Będzie to ich drugi mecz z rzędu, zagrają z „głodnymi” Rhinos, będą mieli już w głowach fakt, że awansowali… różne rzeczy mogą się tu wydarzyć.

W ostatnim meczu turnieju Rhinos zagrają z Tytanami… i znowu nie umiem ocenić, kto będzie lepszy w tym starciu. Jeśli spojrzeć na kursy to faworytem są Rhinos. Ja podobnie jak w przypadku poprzednich meczów nie umiem wskazać jednoznacznie faworyta, na którego postawiłbym pieniądze. W efekcie – nie gram spotkań z tego turnieju. Spodziewam się, że możemy obejrzeć tutaj niespodzianki, także świadomie odpuszczam.

Jeśli miałbym podać swoje typy to wyglądałyby one następująco:
Turniej w Wyszkowie: Lakers 4 punkty, Tytani 2 punkty, Rhinos 0 punktów.

Turniej w Ząbkach

W Ząbkach Eagles podobnie jak Lakers w Wyszkowie będą walczyć o miano niepokonanej drużyny w sezonie zasadniczym. Ich przeciwnikami będą Dragons oraz Rockets.

W pierwszym meczu turnieju Dragons zagrają z Rockets. To będzie ich drugie spotkanie w tym roku. W pierwszym lepsi okazali się zawodnicy z Rzeszowa, choć wynik 7:0 nie jest mocno przekonujący. Mimo wszystko stawiam tutaj na Rzeszów. Bardzo dobrze zagrali w swoim ostatnim meczu, gdzie do samego końca walczyli z Eagles o zwycięstwo. Ostatecznie jednak ulegli ekipie ze stolicy 0:6. Na Wieliczkę ich forma powinna wystarczyć, także uważam, że jest to bezpieczny typ.

Drugi mecz to spotkanie Eagles – Rockets. Najciekawszy pojedynek jaki zobaczymy w Ząbkach. Faworytem są Orły choć ich forma w poprzednim turnieju to była katastrofa. Męczyli się okrutnie i z Tytanami, z którymi wygrali 12:9 i właśnie z Rockets. Oba te mecze były na styku. Na obronę Eagles można powiedzieć tylko, że w ataku zmuszeni byli grać aż trzema rozgrywającymi. Niemniej fakt, że oba spotkania były otwarte do samego końca nakazuje mocno zastanowić się przy obstawianiu tego spotkania. Ja swoich pieniędzy na zwycięstwo Eagles nie postawię.

Trzeci mecz to raczej formalność. Orły zagrają ze Smokami i tutaj już nie powinno być wątpliwości kto zwycięży.

Turniej w Ząbkach: Eagles 4 punkty, Rockets 2 punkty, Dragons 0 punktów.

Kto awansuje do play off?

Moja tabela z predykcją nie zmieniła się od 2 kolejek. Nie było takiej potrzeby bo wyniki zgadzały się z tym co typowałem. Teraz sądzę, że będą niespodzianki i ostateczny układ niekoniecznie pokryje się z moimi przewidywaniami. Na pewno o awansie i miejscu w tabeli zdecyduje liczba straconych punktów, także defensywy powinny grać skoncentrowane na 100% przez cały mecz. Jedno stracone przyłożenie może kosztować awans… choć nie musi. Na dziś tak widzę układ tabeli na koniec sezonu regularnego.

MiejsceKlubPunkty
1Armada12
2Eagles12
3Lakers12
4Armia10
5Białe Lwy8
6Wataha8
7Owls6
8Towers6
9Rockets6
10Tytani4
11Rhinos2
12Miners2
13Angels2
14Dragons0
15Barbarians0

Kupon z LFA9

Tu będzie zaskoczenie – zagrałem tylko dubla na mecze Armii. Stawka za jaką gram to 6 jednostek. Do wygrania 8 jednostek, czyli 2 na czysto. Niewiele, ale wydaje się to bezpieczny zakład.

Niedzielnych turniejów nie ruszam. Można by spróbować postawić na zwycięstwa Eagles ale ja się na to nie zdecyduję. Zagrałem wysoko kupon na LFA1 – 9 jednostek, możecie go zobaczyć tutaj – http://gameday.pl/czas-rozstrzygniec-w-lfa1-lowlanders-falcons-i-archers-graja-o-rozstawienie/

I te dwa kupony na weekend mi wystarczą. Pewnie dorzucę coś z NFL w niedzielę, ale to już na fanpage będę się dzielił moim typem.