Linia defensywna dekady! Znamy zwycięzców głosowania

To był prawdziwie dramatyczny wyścig o wejście do historycznej, najlepszej czwórki graczy linii defensywnej w minionym dziesięcioleciu. Łącznie na zawodników oddano aż… 2 603 głosy!

Walka toczyła się do ostatniego dnia, a pierwsza szóstka zamieniała się miejscami dość dynamicznie. Jeszcze 24 godziny przed zakończeniem głosowania nie można było ze 100% pewnością wskazać całej czwórki, która utworzy linię defensywną.

Ostatecznie najwięcej głosów zdobył zawodnik Lowlanders Białystok oraz reprezentant Polski – Damian Wesołowski. Nieustępliwość i konsekwencję jaką prezentuje na boisku, przełożył również na głosowanie. Przez dłuższy czas Damian okupował bezpieczną drugą pozycję dzień w dzień zbliżając się do lidera. Decydujący atak na pierwsze miejsce przypuścił ostatniego dnia. Zdobył aż 770 Waszych głosów i z pierwszego miejsca wszedł do linii defensywnej drużyny dekady.

Damian Wesołowski

Drugie miejsce przypadło postrachowi rozgrywających w naszej lidze, prawdziwemu klubowemu obieżyświatowi i dumnemu reprezentantowi Polski. Arkadiusz Cieślok, bo o nim mowa uzyskał imponujące 759 głosów! Arek w nadchodzącym sezonie będzie reprezentował barwy Bydgoszcz Archers, a w swojej karierze grał również dla Rybnik Thunders, Silesia Rebels, Zagłębie Steelers, Seahawks Gdynia oraz Warsaw Mets. Arek praktycznie przez cały czas głosowania był numerem 1. Dopiero ostatnie godziny pozbawiły go pierwszego miejsca. Niemniej wynik znakomity i pewne miejsce wśród najlepszych graczy minionego dziesięciolecia wywalczone raczej bez większych trudności!

Arkadiusz Cieślok

Na trzecim miejscu głosowania kolejny reprezentant Polski oraz gracz Lowlanders Białystok – Daniel Tarnawski. Jeden z najlepszych defensive endów, którzy kiedykolwiek grali w naszej lidze. W futbolu debiutował w drużynie warszawskich Orłów by później zmienić barwy na zółto-czarne i siać spustoszenie w liniach ofensywnych przeciwników ale już jako Żubr z Podlasia. Silny, dynamiczny, eksplozywny. Nie mogło go zabraknąć w drużynie dekady. Waszymi głosami w liczbie 605, znalazł się w niej wchodząc z trzeciego miejsca!

Daniel Tarnawski

Czwartym zawodnikiem, który uzupełni linię defensywną jest żywa legenda ligi – Jacek Sikora. Oddaliście na niego 589 głosów! Jacek pierwszy mecz rozegrał w barwach Zagłębie Steelers w 2007 roku! Od tego czasu niezmiennie co rok plasuje się w czołówce najlepszych defensywnych liniowych w Polsce. Regularnie udowadnia, że środkiem się nie biega. W swoim bogatym dorobku ma debiut w kadrze narodowej, a także grę dla takich klubów jak: Zagłębie Steelers, Silesia Rebels i Tychy Falcons.

Jacek Sikora

Walka o pierwsze cztery miejsca była bardzo wyrównana, choć pierwsza szóstka niemalże od początku odskoczyła i to między nimi rozstrzygały się losy stworzenia linii defensywnej drużyny dekady.

Pełne wyniki głosowania poniżej:

This poll is no longer accepting votes

Drużyna dekady - defensywni liniowi
2603 votes · 4272 answers