Drużyna Dekady w futbolu amerykańskim – podsumowanie

Przez ostatnie dni publikowaliśmy karty zawodników, którzy znaleźli się w Drużynie Dekady wybranej przez grono futbolowych autorytetów. Wszyscy gracze, którzy znaleźli się w powyższym zestawieniu w pełni zasłużyli na swoje miejsce. W naszej ocenie byli najlepszymi zawodnikami w latach 2011 – 2020 na swoich pozycjach.

Drużyna Dekady GameDay vs Drużyna Dekady czytelników GameDay.pl

Na koniec tylko mała prywata, bo jestem szalenie zadowolony z całego projektu. Zarówno tego, w którym społeczność wybierała swoich zawodników, jak i tego, który zorganizowaliśmy w wąskim gronie.

Osobistą satysfakcję mam tym bardziej, że poza jednym wyjątkiem, wszyscy zawodnicy, którzy weszli do Drużyny Dekady wybranej przez ekspertów, znaleźli się wcześniej w nominacjach do Drużyny Dekady wybieranej przez czytelników GameDay. To tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że dobrze przygotowałem się do tego plebiscytu, i że faktycznie nominacje powędrowały we właściwe ręce.

Jedynym wyjątkiem jest Bartosz Bednarczyk z linii ofensywnej. Cieszę się zatem tym bardziej, że mogłem „oddać mu co jego” wybierając Drużynę Dekady wraz z najlepszymi polskimi zawodnikami, którzy uświadomili mi dobitnie błąd jaki popełniłem.

Warto również zauważyć, że wszyscy zwodnicy, którzy zostali wyróżnieni tytułem MVP w poszczególnych sezonach również znaleźli się w tej elitarnej grupie. W poszczególnych latach byli to:
MVP sezonu 2015 – Michał Garbowski,
MVP sezonu 2016 – Szymon Adamczyk,
MVP sezonu 2017 – Arkadiusz Cieślok,
MVP sezonu 2018 – Mikołaj Pawlaczyk,
MVP sezonu 2019 – Hubert Ogrodowczyk
MVP sezonu 2021 – Jakub Krystecki

Projekt wybierania Drużyny Dekady – zarówno tej GameDay jak i Drużyny Dekady wraz z ekspertami uważam, za zakończony, ale to nie jest jeszcze ostatnie słowo jakie powiedzieliśmy w tym temacie. Szykujemy coś jeszcze, ale na to potrzebujemy chwilę czasu. Na pewno Was zaskoczymy!

Korzystając, że doczytaliście do tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim, którzy głosowali w plebiscycie jak i tym, którzy komentowali wybory oraz nominacje. To między innymi Wasza zasługa, że zdecydowałem się przygotować Drużynę Dekady wspólnie z zawodnikami. Mimo, że nie zawsze zgadzamy się w opiniach i ocenach to bardzo sobie cenię merytoryczną wymianę poglądów.

I już na sam koniec – ogromne podziękowania dla Kamila, Pawła, Kuby, Maćka, Tomka, Daniela, Filipa za czas i chęć pomocy oraz dla Sławka, który zadbał o to aby Drużyna Dekady dostała taką oprawę graficzną na jaką zasługują najlepsi polscy zawodnicy futbolu amerykańskiego! Dziękuję! Praca z Wami to zaszczyt!

Drużyny Dekady na stałe zagoszczą na GameDay. Powstała specjalna strona, która ma być czymś w rodzaju „Galerii sław” i to właśnie na niej będą już na stałe opublikowane nazwiska zawodników, którzy znaleźli się w Drużynie Dekady wybranej przez ekspertów jak również w Drużynie Dekady wybranej przez czytelników GameDay. Na stronie znajdą się również wszyscy zawodnicy wyróżnieni tytułem MVP.

Stronę można zobaczyć pod tym linkiem: https://gameday.pl/galeria-slaw/

A to pełny skład Drużyny Dekady wybranej przez ekspertów.

Defensywa:

Ofensywa: