Football Masterclass – czołówka europejskich trenerów poprowadzi szkolenie w Krakowie

Koniec roku to ten czas kiedy rozpoczyna się proces wypracowywania formy na nadchodzący sezon. Drużyny wracają do treningów siłowo-wytrzymałościowych, natomiast dla trenerów jest to znakomita pora na to aby popracować nad swoim warsztatem.

Kliniki trenerskie to zjawisko doskonale znane w świecie sportów pochodzących z USA. Nie inaczej jest z futbolem amerykańskim. Na naszym podwórku szkolenia prowadzone dla trenerów organizowane są od wielu lat. Przybierają różną formę, a ich poziom zaawansowania również jest bardzo przekrojowy. Od podstaw i wprowadzenia do samego sportu oraz taktyki, aż po bardzo zaawansowane zajęcia prowadzone również na boisku.

Football Masterclass Europe – organizatorzy

Ciekawą inicjatywą, która odbędzie się tym roku jest krakowski projekt Football Masterclass Europe. Za jego organizacją stoją doskonale znane w Polsce osoby:

Zygmunt Łodziński – czyli legenda krakowskiego futbolu. Związany z dyscypliną od 2006 roku. W ubiegłym roku był trenerem głównym Kraków Kings, a w swoim dorobku ma również pracę w reprezentacji Polski. Podczas The World Games i przygotowań do tej imprezy pełnił rolę asystenta trenera linii ofensywnej.

Filip Mościcki – prawdziwy ligowy weteran, który należy do ścisłej polskiej czołówki jeśli chodzi o rozgrywających. Filip był też etatowym reprezentantem Polski. Początkowo na pozycji skrzydłowego, a następnie rozgrywającego. Z orzełkiem na piersi wybiegał aż dziesięciokrotnie, co czyni go jednym z rekordzistów pod względem występów w naszych barwach. 

Football Masterclass Europe – prelegenci

Lista trenerów, którzy poprowadzą klinikę robi spore wrażenie. Są to szkoleniowcy z czołowych europejskich klubów. Dotychczas ogłoszono już pięć nazwisk:
Kyle Callahan – Offensive Coordinator – Swarco Raiders Tirol

Lex Braga – DB Coach – Swarco Raiders Tirol


John Booker – Head Coach – Wasa Royals


Kirk Heidelberg – Head Coach / Offensive Coordinator – Cologne Centurions


Dan Levy – Head Coach / Offensive Coordinator

Ostatni z prelegentów zostanie ogłoszony niebawem. Jeśli zaś chodzi o tematy szkolenia to na stronie wydarzenia Football Masterclass Cracow 2021 znajdziecie pełną rozpiskę wraz z poszczególnymi tematami wystąpień.

Football Masterclass Europe – termin

Klinika odbędzie się w dniach 4-5 grudnia 2021 w Krakowie. Wykłady prowadzone będą w salach hotelu Best Western Galicya. Językiem w jakim będą odbywały się prezentacje jest oczywiście angielski. Dla osób, które nie będą mogły przyjechać do Krakowa przewidziano udział online, przy użyciu aplikacji Zoom.

Warto również zaznaczyć, że w Football Masterclass Europe może wziąć udział jedynie 50 osób, także lepiej nie czekać do ostatniej chwili. Więcej o klinice oraz link do zakupu biletu znajdziecie na stronie: Football Masterclass Cracow 2021

Zobacz wpis