GameDay Awards 2023 – Człowiek Roku

Rozpoczynamy wręczanie statuetek z serii GameDay Awards. Pierwsza z nich powędrowała już w ręce zwycięzcy. Kategoria, która została rozstrzygnięta to Człowiek Roku.

W sezonie 2023 wybór nie był trudny. I pomimo, że to zawodnicy zazwyczaj są w świetle fleszy to czasem największe osiągnięcia mają na swoim koncie osoby wydawać by się mogło, że stojące w drugiej linii. Jednak w przypadku kategorii Człowiek Roku o czymś takim nie może być mowy.

Laureatem został bowiem Wojciech Ratajczak – sędzia futbolu amerykańskiego, którego wkład w rozwój tego sportu w Polsce oraz w Europie jest nieoceniony.

Sezon 2023 był dla Wojciecha Ratajczaka wyjątkowo intensywny i owocny. Jako sędzia główny poprowadził XVIII Polish Bowl, a także najważniejszy europejski mecz futbolu amerykańskiego, czyli finał European League of Football. Jest to ogromne wyróżnienie dla polskiego arbitra.

Niemniej nagroda jest jak najbardziej przekrojowa i stanowi pewnego rodzaju uznanie za całą drogę jaką przeszedł w futbolu amerykańskim. Wojciech Ratajczak działa w środowisku futbolowym od lat i zawsze prezentuje najwyższe standardy profesjonalizmu. Śmiało można powiedzieć, że jest to postać, którą można stawiać za wzór.  

Przez lata zyskał uznanie zawodników, trenerów, kibiców oraz międzynarodowej społeczności sędziów futbolu amerykańskiego. Przyznanie mu tej nagrody jest w pełni zasłużonym docenieniem jego wkładu w rozwój tego sportu.

Gratulacje!