GameDay Awards 2023! Intro

Zapowiadałem wielokrotnie, że chciałbym w ramach GameDay przyznawać specjalne nagrody. Dość długo szukałem odpowiedniego formatu i ostatecznie zdecydowałem, że ogłoszenie zwycięzców będzie się odbywało podczas obecnie zaczynającego się sezonu.

Zależy mi aby osobiście wręczyć nagrodę laureatowi, stąd taka a nie inna forma. A ponieważ rozpoczyna się sezon, można spodziewać się, że zwycięzców poznacie w najbliższych tygodniach.

Sezon 2023 jest pierwszym sezonem, w którym GameDay Awards będą wręczane. Mam nadzieję, że nie będzie to zarazem ostatni sezon. Na razie jednak skupiam się na tym co jest obecnie.

Zapewne zastanawiacie się w jakich kategoriach i za co będą wręczane nagrody. Oto kategorie:

ROY – Rookie of the Year (Najlepszy Zawodnik Pierwszoroczny): To nagroda dla zawodników, którzy zadebiutowali w lidze i od razu pokazali się z jak najlepszej strony, wnosząc do gry drużyny jakość, a ich postawa na boisku miała znaczący wpływ na wyniki osiągane przez klub, który reprezentują.

Person of the Year (Człowiek Roku): Ta nagroda dla osoby, która pozytywnie wyróżniała się na tle całego środowiska futbolowego. Nagrodę otrzyma osoba, która zasługuje na uznanie nie tylko za osiągnięcia sportowe, ale także za swoją postawę i działania poza boiskiem. Ta kategoria jest najszerszą spośród wszystkich GameDay Awards.

Golden Boy (Nagroda dla Najlepszego Zawodnika Młodego Pokolenia): To wyróżnienie dla młodego talentu, który już teraz prezentują ponadprzeciętny poziom sportowy i zdecydowanie wyróżniał się w rozgrywkach.

Player of the Year (Najlepszy Zawodnik Sezonu): Jak sama nazwa wskazuje jest to nagroda dla najlepszego polskiego zawodnika w sezonie 2023. Pod uwagę brane będą zarówno indywidualne osiągnięcia jak i wpływ na wyniki drużyny.

Pierwszych zwycięzców przedstawię już niebawem, także śledźcie GameDay na facebooku oraz na YouTube aby poznać zwycięzców w każdej z tych kategorii.