NFL wchodzi do Polski. NFL Flag Poland rozpoczyna działalność!

Kilka dni temu środowisko futbolowe obiegła wiadomość o tym, że program NFL Flag wchodzi do Polski. Takiego programu w naszym kraju jeszcze nie mieliśmy. To ogromna szansa dla dzieciaków aby rozpocząć treningi futbolu w bardzo młodym wieku. Projekt NFL Flag Poland ma szansę bardzo mocno wpłynąć na rozwój futbolu w Polsce.

Pierwszą inicjatywą w ramach NFL Flag Poland będzie 3 dniowy camp organizowany w Warszawie w dniach 19-21 lipca. Treningi przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-13 lat i to właśnie na edukacji i rozwoju najmłodszych zawodników skupiać będzie się NFL Flag Poland.

Czym jest futbol flagowy oraz program NFL Flag

Futbol flagowy to bezkontaktowa odmiana futbolu amerykańskiego, w którą grać mogą zarówno dzieci, jak i dorośli. Natomiast NFL Flag to popularny program futbolu flagowego stworzony przez National Football League (NFL) w Stanach Zjednoczonych. Głównym celem programu NFL Flag jest promocja tej dyscypliny ale także pokazanie, że futbol flagowy jest całkowicie bezpiecznym sportem, który może być świetnym sposobem na poprawę sprawności fizycznej i nauczenie się pracy w zespole podczas zdrowej sportowej rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

W USA w programie NFL Flag biorą udział dzieci i młodzież w wieku od 5 do 17 lat. Gra ma podobne zasady jak tradycyjny futbol amerykański, ale oczywiście wprowadzone są modyfikacje, które czynią ten sport bezkontaktowym. Zamiast powalania zawodnika z piłką, obrońcy muszą zerwać jedną z flag, czyli pasek materiału umieszczony na biodrach przeciwnika, aby zatrzymać akcję. Właśnie zerwanie flagi zastępuje fizyczny kontakt, co czyni grę bardzo bezpieczną i odpowiednią dla graczy w każdym wieku.

Jak to wygląda w USA

Program NFL Flag w Stanach Zjednoczonych jest bardzo mocno rozbudowany i działa na wielu poziomach. Są to lokalne ligi, programy w szkołach, a także turnieje regionalne. NFL zapewnia niezbędne wsparcie organizacjom, które odpowiadają za prowadzenie lig i rozgrywek na swoim terenie.

NFL prowadzi także szkolenia oraz pomaga w zarzadzaniu, prowadzeniu i utrzymaniu programów związanych z futbolem flagowym. Programy te często obejmują zarówno sekcję amatorską, jak i te w pełni profesjonalne. W NFL Flag chodzi przede wszystkim o to aby dać uczestnikom możliwość cieszenia się sportem oraz rywalizacją na odpowiednim dla każdego zawodnika poziomie.

Poza USA

NFL Flag coraz bardziej zyskuje na popularności także poza Stanami Zjednoczonymi. Naturalne jest, że pomiędzy poszczególnymi krajami, w których działa NFL Flag są różnice, jednak podstawy i założenia pozostają niezmienne, bez względu na lokalizację ligi. Oczywiście w każdym kraju rozgrywki i forma działalności dostosowana jest do lokalnych warunków, tak aby w jak najlepszy sposób wypełniać założenia programu NFL Flag.

Rozgrywki organizowane są między innymi w Kanadzie, Meksyku, Niemczech, Japonii, Chinach i Wielkiej Brytanii.

NFL Flag Poland

W Polsce projekt NFL Flag zadebiutuje w lipcu, trzydniowym campem. Ale to tylko pierwszy etap. W zimie planowane jest zorganizowanie rozgrywek ligowych w futbolu flagowym dla dzieci.

W projekt zaangażowani są byli zawodnicy i trenerzy, którzy od wielu lat obecni są w środowisku futbolu amerykańskiego w Polsce. Organizatorem rozgrywek i pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Terrance Owens, zawodnik i trener z 20 letnim doświadczeniem, który między innymi brał udział jako gracz w rookie campach drużyn NFL – Pittsburgh Steelers oraz Kansas City Chiefs.

Za projekt odpowiada również Tj Richardson, zawodnik i trener z ponad 20 letnim doświadczeniem oraz siedmioma latami gry na boiskach w Europie.

W ostatnich dniach na pokładzie NFL Flag Poland pojawił się Daniel Piechnik, trener z wieloletnim doświadczeniem w Polsce, obecnie trener reprezentacji Polski w futbolu flagowym.

W zespole NFL Flag Poland znajduje się również Anna Owens odpowiedzialna za sprawy komunikacji i współpracy z partnerami

A także Lei Ditch jako osoba zarządzająca programem NFL Flag.

Terrance Owens – komentarz

Bardzo się cieszę, że otrzymałem możliwość organizacji i zarządzania projektem NFL Flag w Polsce. Jako zapalony entuzjasta futbolu amerykańskiego, jestem pasjonatem wprowadzania tego sportu do naszego kraju i tworzenia wokół niego dobrze działającej społeczności. Zależy mi na zbudowaniu ligi, która nie tylko zapewni zawodnikom miejsce do rywalizacji, ale także stworzy wielu osobom możliwości zaangażowania się w różnych obszarach i przyczynienia się do rozwoju tego sportu. Chcielibyśmy współpracować ze wszystkimi klubami futbolu amerykańskiego w Polsce, aby wspólnie budować NFL Flag Poland i prowadzić go do kolejnych sukcesów.

Dzięki mojemu doświadczeniu i zaangażowaniu, w połączeniu z pasją i talentem naszego zespołu, możemy uczynić z NFL Flag Poland świetnie funkcjonującą organizację. Dołącz do nas i bądź częścią tej ekscytującej podróży, której celem jest budowanie i popularyzacja programu NFL w Polsce i Europie. Razem możemy tworzyć historię i stworzyć dziedzictwo, które będzie inspirować przyszłe pokolenia. Dziękuję!

Zapraszamy do polubienia i obserwowania projektu NFL Flag Poland w mediach społecznościowych:

Facebook: https://www.facebook.com/nflflagpoland

Instagram: https://www.instagram.com/nflflagpoland/