Zmiany w Polskiej Futbol Lidze 2

Już starożytni Grecy, a konkretnie Heraklit z Efezu dostrzegł, że jedyną pewną rzeczą w życiu jest zmiana. Tą ścieżką wydaje się podążać futbol amerykański w Polsce. Tutaj niczego nie można być pewnym.

Duże zawirowania dotyczyły składu drugiej ligi w obecnym sezonie i kiedy wreszcie wydawało się, że wszystko jest poukładane… uwaga, nastąpiły zmiany.

Z gry w drugiej lidze wycofali się Hammers Łaziska Górne, co oznacza tyle, że grupę południową tworzyć miały Wilki, Armia i Tytani… 3 kluby. Trochę zabawne, a trochę straszne.

Na północy bez zmian: Białe Lwy, Angels, Rhinos i Dukes. Czyli trochę więcej sensu. Choć to wszystko jest już nieaktualne bo nastąpiło co? Oczywiście zmiany, ale w tym przypadku są to dobre zmiany, zmiany na lepsze. Podjęto jedyną sensowną decyzję jaką można było podjąć w tych warunkach.

Otóż w drugiej lidze nie ma podziału grupowego! Jest jedna liga, w której wystąpi 7 drużyn. Formuła rozgrywek też jest bardzo przejrzysta. Kluby grają każdy z każdym po 1 meczu, a to oznacza 6 spotkań dla drużyny plus późniejsze playoffy dla najlepszych.

W takiej formie moim zdaniem liga będzie znacznie ciekawsza. Wydaje się, że trochę niechcący stworzył się zalążek ciekawych rozgrywek, który ma szansę być solidnym zapleczem dla najwyższej klasy rozgrywkowej.

Osobiście cieszę się z tych zmian i z tego, że druga liga ma kształt rozgrywek centralnych a nie lokalnych.