Półfinał Panthers – Archers. Faworyt jest jeden

Drugi z półfinałów zostanie rozegrany niemalże równolegle z meczem z Lowlanders – Falcons. Pojedynek we Wrocławiu rozpocznie się w sobotę 31.10 o godzinie 13:00.

Historia pojedynków

Historia meczów pomiędzy Panthers i Archers jest bardzo krótka. Drużyny te spotkały się tylko raz i miało to miejsce w tym sezonie. Wynik wszyscy pamiętamy, było to 58:0. Z kronikarskiego obowiązku dodam tylko, że jeszcze za czasów PLFA w 2016 roku, Łucznicy spotkali się w półfinale rozgrywek PLFA II z drużyną „B” Panter. Mecz rozegrano na stadionie Oławka, a lepsi okazali się wrocławianie.

PLFA
2016 – Panthers „B” – Archers 43:0 – półfinał PLFA II

LFA
2020 – Panthers – Archers 58:0 – sezon regularny

Półfinał 2020

Do Wrocławia Łucznicy pojadą w mocno osłabionym składzie. Zabraknie dwóch importów, którzy wnosili dużo jakości w grę Archers – Zero Merila oraz prawdopodobnie Kadela Kinga. Pierwszym rozgrywającym będzie natomiast Jakub Kubacki. I to jest najciekawsza zmiana, którą będziemy mogli zobaczyć podczas tego meczu. Jestem bardzo ciekawy jak pod ogromną presją defensywy Panthers poradzi sobie Kuba.

Nie ma co ukrywać, będziemy świadkami dominacji gospodarzy. Niemniej Łucznicy mają swoje małe cele do zrealizowania podczas tego pojedynku. Czas meczowy przeciwko takiemu zespołowi jak Panthers to bezcenna lekcja i zapewne Archers będą chcieli wyciągnąć z tego spotkania jak najwięcej dla siebie.

Dla Panter natomiast będzie to kolejny przystanek w drodze do finału. Jak do tej pory zagrali tylko dwie przeciętne kwarty w tym sezonie. Miało to miejsce w meczu z Lowlanders. Jestem przekonany, że podobny scenariusz nie wydarzy się w sobotę i od samego początku będziemy świadkami dominacji gospodarzy.

Typ: Panthers

W drugim półfinale zmierzą się Lowlanders z Falcons. Zapowiedź tego meczu znajdziecie tutaj – http://gameday.pl/polfinal-lowlanders-falcons-nic-tu-nie-jest-przesadzone/

1 thought on “Półfinał Panthers – Archers. Faworyt jest jeden

Comments are closed.