Polski MVP 2018 i 2019

Cóż… muszę uderzyć się w pierś. Odpuściłem sobie pisanie o futbolu po rozłamie w środowisku. Miałem mocno dość toksycznej atmosfery i wszechobecnego hejtu.

Celowo zawiesiłem pisanie i udzielanie się w tematach futbolowych. Nie zawiesiłem za to, śledzenia tego co działo się w lidze i w klubach. Nie odwiedzałem stadionów futbolowych tak jak to miałem w zwyczaju w poprzednich latach, za to korzystając z obowiązku transmisji meczów w LFA, oglądałem większość pojedynków.

Zarówno w sezonach 2018 jak i 2019 wybrałem MVP, ale nie dzieliłem się z nikim swoimi wyborami. Uznałem jednak, że szkoda byłoby nie docenić chłopaków, którzy wyróżnili się w tych latach, a dwa – zacząłem wybierać Polskiego MVP od sezonu 2015 i fajnie byłoby to kontynuować.

Zazwyczaj późno ogłaszałem zwycięzców, a to dlatego, że statuetki za każdym razem wręczałem zwycięzcy osobiście, podczas pierwszego meczu nowego sezonu. Jednak tym razem przechodzę samego siebie. MVP 2018 ogłoszę z rocznym opóźnieniem. Ale jak to mawiają lepiej późno niż wcale.

Ale nie, nie będzie to jeszcze teraz. Na razie rozpoczęty został temat statuetek. Jak już będą gotowe, to zastanowię się nad formą ich wręczenia oraz poinformowania, kto został MVP w sezonie 2018 oraz w sezonie 2019.

Najchętniej zrobiłbym to ponownie osobiście, ale nie wiadomo jak długo potrwają ograniczenia wprowadzone przez rząd. W każdym razie wznawiam projekt Polski MVP i niebawem zacznę nadrabiać zaległości.

A tymczasem MVP z poprzednich sezonów:

2015 – Michał Garbowski – Seahawks Gdynia
2016 – Szymon Adamczyk – Panthers Wrocław
2017 – Arek Cieślok – Seahawks Gdynia