Polski MVP 2021 – zwycięzca

W tym roku wręczenie nagrody Polskiego MVP sezonu miało miejsce tuż po zakończeniu meczu finałowego.

Przypomnę tylko, że nominowanych było pięciu zawodników: Arkadiusz Cieślok, Dawid Magrean, Jakub Krystecki, Tomasz Nowak oraz Bartosz Woch.

Wszyscy mieli bardzo zbliżone szanse na wygraną i de facto o rozstrzygnięciu zadecydował mecz finałowy. W nim zwyciężyli, jak wiemy, Bydgoszcz Archers i to właśnie z zawodników Łuczników wybierałem MVP.

Wybór był ciężki, bo cała trójka z Archers zagrała znakomity mecz, na pewno wyróżnili się Dawid i Jakub. Dawid zaliczył w tym meczu przechwyt, natomiast Jakub całkowicie zneutralizował swojego przeciwnika na linii defensywnej.

Ostatecznie biorąc pod uwagę cały sezon plus bezbłędny mecz finałowy, zdecydowałem, że Polskim MVP sezonu 2021 według GameDay został:

Jakub Krystecki

Spokój jaki panował na lewej stronie linii ofensywnej Archers od pierwszego do ostatniego meczu musiał zostać doceniony. Po stronie Kuby nie zdarzył się żaden sack na rozgrywającym Archers – już to powinno wystarczyć do przyznania mu nagrody Najbardziej Wartościowego Polskiego Zawodnika Sezonu 2021. W studio podczas Polish Bowl, Daniel Jagodziński wyliczył, że w sezonie, ofensywny liniowy ma mniej więcej 400 zagrywek – Kuba nie przegrał żadnego z tych pojedynków. To pokazuje klasę zawodnika i wkład jaki wniósł w ostateczny wynik swojego klubu.

Kuba na boiskach futbolowych zadebiutował w 2011 roku. Czterokrotnie kończył sezon jako Mistrz Polski. Trzykrotnie z drużyną Seahawks Gdynia, raz – w obecnym sezonie z Bydgoszcz Archers. Był także kapitanem reprezentacji Polski. Natomiast niebywałą statystyką jaką może się pochwalić jest liczba meczów zagranych bez opuszczenia ani jednego pojedynku. Otóż Kuba rozegrał 106 spotkań z rzędu, dodatkowo w każdym z nich wychodząc jako starter. Seria została przerwana podczas pojedynku w trakcie sezonu regularnego – Silesia Rebels – Bydgoszcz Archers. Popularny „Krystek” nie pojechał na mecz z powodu narodzin dziecka. Nowa seria zatem rozpoczęła się ponownie w starciu z Rebels, ale już tym półfinałowym.

Nagroda MVP 2021 trafiła we właściwe ręce i tym samym Jakub Krystecki dołączył do zawodników wybieranych jako Najbardziej Wartościowi Polscy gracze w poprzednich sezonach. A byli to gracze wymienieni poniżej i trzeba przyznać, że jest to zacne grono!

2015 – Michał Garbowski / Seahawks Gdynia

2016 – Szymon Adamczyk / Panthers Wrocław

2017 – Arkadiusz Cieślok / Seahawks Gdynia

2018 – Mikołaj Pawlaczyk / Lowlanders Białystok

2019 – Hubert Ogrodowczyk / Panthers Wrocław

2020 – zwycięzca jeszcze nie ogłoszony

2021 – Jakub Krystecki / Bydgoszcz Archers