Polski MVP 2023 – finałowa 5

Wchodzimy w decydującą fazę wyboru najbardziej wartościowego polskiego zawodnika w sezonie 2023.

W tym etapie na placu boju pozostało już tylko 5 graczy. To właśnie jeden z nich otrzyma statuetkę MVP po tegorocznym Polish Bowl.

Oto finałowa piątka. Kolejność alfabetyczna.

Maciej Jabłoński – Lowlanders Białystok

Pewny punkt defensywy Lowlanders w tym oraz w poprzednim sezonie. W obecnych rozgrywkach w pojedynkach jeden na jednego pozwolił swoim przeciwnikom na złapanie zaledwie 2 piłek. Znakomicie porusza się po boisku, świetnie czyta ścieżki skrzydłowych, za których odpowiada, znakomicie czuje też timing akcji, dzięki czemu jego interwencje są w większości przypadków trafione idealnie w czasie. Bezsprzecznie jest jednym z najlepszych graczy na formacji defensive back w Polsce.

Krzysztof Nosow – Lowlanders Białystok

Najskuteczniejszy ze skrzydłowych w Białymstoku. Na swoim koncie zapisał w tym sezonie pięć przyłożeń, 547 jardów zysku oraz 40 złapanych podań. Niezwykle szybki, eksplozywny i zwinny zawodnik. Jest prawdziwym objawieniem tego sezonu. Na boisku jest w stanie znaleźć sobie wolne miejsce i złapać podanie tam, gdzie innym by się to nie udało. Jest to jeden z najszybciej rozwijających się zawodników w naszej lidze.

Robert Szmielak – Silesia Rebels Katowice

Trudno wyobrazić sobie ofensywę Silesia Rebels bez Roberta Szmielaka. W sezonie zasadniczym zdobył dla katowiczan sześć przyłożeń po podaniach i 599 jardów przy 38 złapanych piłkach. Bardzo dobre warunki fizyczne i świetna technika sprawiają, że w tej chwili należy do czołówki skrzydłowych w Polskiej Futbol Lidze.

Jan Szwej – Kraków Kings

Człowiek instytucja w Kraków Kings w obecnym sezonie. To na jego barkach spoczywał trud zdobywania jardów i punktów dla Królów. Lider ligi pod względem zdobytych przyłożeń, zdystansował pozostałych zawodników w tej klasyfikacji. Łącznie aż 13 razy znalazł się z piłką w polu punktowym przeciwnika. To dzięki niemu Kings liczyli się w walce o półfinał niemalże do ostatniej kolejki.

Jędrzej Śmigielski – Lowlanders Białstok

Znakomicie wkomponował się w drużynę z Białegostoku. W trakcie przygotowań do sezonu wywalczył sobie miejsce startera w drużynie obecnych mistrzów Polski i z tej roli wywiązuje się znakomicie. Jest to gracz, który przez cały sezon był niezbędnym zawodnikiem w ofensywie Lowlanders. Akcjami biegowymi zdobył dla Lowlanders 451 jardów. Aż 82 razy biegł z piłką. Żaden inny zawodnik Żubrów nie był tak mocno wykorzystywany w akcjach ofensywnych jak Jędrzej. Średnia 5,5 jarda na bieg potwierdza jak ważnym jest graczem dla Lowlanders. Oddanie piłki w jego ręce daje niemalże gwarancję pokaźnych zdobyczy jardowych. Znakomicie współpracuje z linią ofensywną. Świetny przegląda pola pozwala mu na wybór najbardziej optymalnej ścieżki biegowej. Dla Lowlanders w obecnym sezonie bezcenny.

Wybór MVP 2023

Tytuł MVP sezonu 2023 oraz przekazanie statuetki zwycięzcy odbędzie się po meczu finałowym Polish Bowl XVIII.

______________________________________________

Jeśli podobają Ci się materiały, które przygotowuję możesz wesprzeć GameDay przez Patronie. Dla Patronów oczywiście przygotowałem nagrody. Szczegóły znajdziecie pod tym linkiem: https://patronite.pl/GameDayPL