Polski MVP 2023 – zwycięzca

W tym roku, podobnie jak i w ubiegłym sezonie nagrodę MVP wręczyłem tuż po meczu finałowym.

W walce pozostawało 5 zawodników: Maciej Jabłoński, Krzysztof Nosow, Robert Szmielak, Jan Szwej oraz Jędrzej Śmigielski.

Przed finałem każdy z nominowanych miał podobne szanse na otrzymanie nagrody. Idąc na XVIII Polish Bowl nie miałem pojęcia, kto otrzyma statuetkę. O wszystkim miał zdecycować mecz finałowy. I to właśnie ostatnie 4 kwarty rozstrzygnęły, kto został Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem sezonu 2023!

MVP w sezonie 2023 został:

Maciej Jabłoński

Maciek Jabłoński to czołówka polskich defensive backów i doskonale udowodnił to w obecnym sezonie. W 10 meczach pozwolił przeciwnikom, którzy grali na niego, na złapanie zaledwie 3 piłek!

Prawdziwy popis jego gry obejrzeliśmy w XVIII Polish Bowl, w którym zadaniem Maćka była gra jeden na jednego z Robertem Szmielakiem. Ich pojedynki były bezapelacyjnym zwycięstwem zawodnika Lowlanders. Maciek całkowicie odciął skrzydłowego Rebels od podań. Bardzo trudno było Robertowi znaleźć choć odrobinę miejsca na boisku, gdzie mógłby dostać podanie od swojego rozgrywającego. Jedna z najskuteczniejszych broni Rebels została całkowicie zneutralizowana.

Można zaryzykować stwierdzenie, że bez Maćka Jabłońskiego Lowlanders mogliby tego meczu nie wygrać. To założenie jest tym bardziej uzasadnione, że pozostali zawodnicy Rebels, grając przeciwko innym defensive backom, łapali podania i znajdowali wolne przestrzenie na boisku. W tym szalonym meczu, ograniczenie Roberta Szmielaka było jednym z kluczowych zadań i Maciek wywiązał się z niego perfekcyjnie.

Maciek został również wybrany najlepszym defensive backiem ligi. I trzeba podkreślić, że wyróżnienie to otrzymał po raz drugi z rzędu. Poprzednio tytuł najlepszego DB odebrał w sezonie 2022.

W tym sezonie, a szczególnie w meczu finałowym nie było zawodnika, który bardziej zasłużyłby na tę nagrodę.

Zapraszam na krótką rozmowę z Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem Sezonu 2023 – Maciejem Jabłońskim.

Maciej Jabłoński dołącza tym samym do grona zawodników, którzy w poprzednich latach wybierani byli jako MVP poszczególnych sezonów i staje się pierwszym defensive backiem, który otrzymał tytuł MVP.

2015 – Michał Garbowski / Seahawks Gdynia

2016 – Szymon Adamczyk / Panthers Wrocław

2017 – Arkadiusz Cieślok / Seahawks Gdynia

2018 – Mikołaj Pawlaczyk / Lowlanders Białystok

2019 – Hubert Ogrodowczyk / Panthers Wrocław

2020 – zwycięzca jeszcze nie ogłoszony

2021 – Jakub Krystecki / Bydgoszcz Archers

2022 – Rafał Królewski / Lowlanders Białystok

2023 – Maciej Jabłoński / Lowlanders Białystok

______________________________________________

Jeśli podobają Ci się materiały, które przygotowuję możesz wesprzeć GameDay przez Patronie. Dla Patronów oczywiście przygotowałem nagrody. Szczegóły znajdziecie pod tym linkiem: https://patronite.pl/GameDayPL