Reprezentacja Polski w futbolu amerykańskim na The World Games – 45 wybranych!

Poznaliśmy 45 osobowy skład, który będzie reprezentował Polskę na The World Games, które w lipcu tego roku odbędą się we Wrocławiu. Wśród powołanych nie ma raczej zaskoczeń. W biało-czerwonych barwach zobaczymy dobrze nam znanych zawodników, którzy przewinęli się przez obozy przygotowawcze i mieli okazję wystąpić w reprezentacji w dwóch ostatnich latach.

Wydaje mi się, że ogłoszony skład jest optymalnym w stosunku do tego kim, jeśli chodzi o zawodników, dysponujemy, oczywiście biorąc pod uwagę kontuzje, bo te wykluczyły z gry moim zdaniem 4 pewniaków do walki na TGW. Najwięksi nieobecni, którzy właśnie ze względu na urazy nie zagrają we Wrocławiu to Michał Garbowski, Jacek Wróblewski, Bartłomiej Trubaj i Konrad Paszkiewicz. Bez wątpienia każdy z nich gdyby był zdrowy byłby ogromnym wzmocnieniem składu.

Cieszy natomiast powrót do kadry Szymona Barczaka oraz powołanie dla jednego z odkryć tego sezonu – Adama Skakowskiego. Swoją szansę wykorzystał również ściągnięty na zgrupowanie dodatkowo w trybie awaryjnym Hubert Ogrodowczyk. Ciekawym manewrem sztabu szkoleniowego jest przesunięcie Tomasza Żukowskiego na pozycję linebackera. Oprócz niego na pozycjach innych niż w swoich klubach wystąpią Robert Rosołek oraz Mateusz Szefler. Pierwszy z nich jest defensywnym liniowym, natomiast w kadrze pełni rolę tight enda. Natomiast drugi w Panthers gra jako defensive back, a w reprezentacji będzie jednym z running backów. Czy te rozwiązania się sprawdzą… zobaczymy. Na pewno nie można podważyć pracy sztabu szkoleniowego, który zrobił świetną robotę przy selekcji. Sam rzut oka na skład osobowy potwierdza, że wybrano najlepszych zawodników jakimi dysponujemy, a czy to wystarczy na Francję to już zweryfikuje boisko.

Oficjalnie jest to finał dwuletnich przygotowań do imprezy. Mieliśmy podczas nich historyczne pierwsze zwycięstwo w meczu międzypaństwowym – z Belgią (12 września 2015) 27:20, prestiżową wygraną z Rosją, odpadnięcie z eliminacji Mistrzostw Europy po porażce z Czechami, porażki z uznanymi przeciwnikami – Danią i Szwecją, niespodziewaną trochę nawet upokarzająca przegraną z Węgrami by na koniec całkowicie zdominować Holendrów i odnieść najwyższe zwycięstwo w historii 42:14.

Na The World Games przeciwnicy będą dużo bardziej wymagający. Francuzi to obecnie 4 najlepsza drużyna na świecie i 3 w Europie. O wygraną będzie bardzo ciężko. Jednego jednak jestem pewny, że nasi zawodnicy zostawią na boisku serce. Zaangażowania i woli walki nie można im odmówić, niejeden z nich mógłby być wzorem dla zawodowców, którzy za uprawianie sportu dostają pieniądze. Jestem pewny, że 22 lipca dadzą z siebie wszystko.

Oto gracze, którzy będą reprezentować Polskę na The Wordl Games:
Rozgrywający – Bartek Dziedzic, Karol Żak, Filip Mościcki.
Running backowie – Mikołaj Pawlaczyk, Adam Skakowski, Konrad Starczewski, Mateusz Szefler
Tight endzi – Łukasz Korpak, Robert Rosołek
Skrzydłowi – Grzegorz Dominik, Patryk Matkowski, Jakub Mazan, Adam Nelip, Zbigniew Szrejber, Tomasz Zubrycki
Liniowi ofensywni – Bartosz Bednarczyk, Paweł Brodzki, Jakub Krystecki, Kamil Piątek, Rafał Rogaczewski, Mateusz Sławiński, Marek Stajer, Marek Włodarczyk
Liniowi defensywni – Szymon Adamczyk, Adrian Brudny, Arkadiusz Cieślok, Michał Niemas, Wojciech Stolarczyk, Mateusz Szczęk, Daniel Tarnawski, Damian Wesołowski
Linebackerzy – Szymon Barczak, Maciej Jaroszewski, Hubert Ogrodowczyk, Adam Roszkowski, Kamil Ruta, Tomasz Żukowski
Defensive backs – Marcin Kaim, Gabriel Kalus, Kacper Kurcius, Adam Lary, Karol Mogielnicki, Antoni Omondi, Marcin Osumek, Paweł Świątek.

Dodaj komentarz