Futbolowy Raport. Nowy program, który niekoniecznie Cię zainteresuje.

Tytuł prowokacyjny, ale w 100% prawdziwy. Już wyjaśniam o co chodzi. Otóż Futbolowy Raport to nowy program, który będzie pojawiał się na kanale GameDay PL na YouTube. Jest to maksymalnie skondensowana dawka informacji na temat rozgrywek PFL1 i PFL2.

W programie będą przedstawione ogólne informacje związane z ligami – wyniki meczów, tabele, krótka zapowiedź nadchodzącej kolejki. Materiały nie będą trwały więcej jak trzy minuty. Jest to wymóg partnera, z którym nawiązałem współpracę w nadchodzącym sezonie.

Co to za partner można zapytać. Otóż jest to Move TV czyli platforma video out of home o zasięgu ogólnopolskim obecna w największych sieciach i klubach fitness. To właśnie w Move TV będą pojawiały się co tydzień nowe odcinki Futbolowego Raportu. Jak widzicie na grafice poniżej liczba klubów oraz osób, które będą miały okazję zapoznać się z tematyką futbolową jest imponująca. Co więcej „target” idealnie jest dopasowany pod naszą dyscyplinę. Możecie już kojarzyć tę sieć, gdyż kilka sezonów temu pojawiły się w niej materiały Panthers Wrocław.

To jednak nie wszystko, ponieważ oprócz obecności na ponad 1 300 ekranach w klubach fintess, Raport Futbolowy będzie emitowany również w około 150 autobusach w aglomeracji warszawskiej. Codziennie taki autobus przewozi około tysiąca osób. Potencjalne zasięgi łatwo zatem policzyć.

Pierwszy odcinek jest już emitowany. Pojawił się w ramówce w miniony poniedziałek, także być może ktoś z Was już miał okazję go widzieć. Kolejne materiały oczywiście będę nagrywał po weekendach meczowych.

A teraz jeszcze wrócę do tytułu tego wpisu. Jeżeli czytasz ten tekst, to na pewno oglądasz programy na GameDay od dłuższego czasu, a tym samym masz wiedzę na temat tego co dzieje się w futbolu amerykańskim w Polsce. Raport Futbolowy nie jest przeznaczony dla Ciebie. Informacje, które tam podaję są bardzo ogólne, będzie to dla Ciebie zbyt nudny materiał. Ciebie zapraszam na Goal Line i do Futbolowych Fleszy, gdzie wchodzę w szczegóły i detale. Raport jest przeznaczony dla osób, które nie maja pojęcia o futbolu amerykańskim. Forma podania ma być również łatwa i przystępna – coś na zasadzie „Sportu” po Faktach, Wiadomościach czy Wydarzeniach (wybierz sobie, które lubisz najbardziej), tak aby każda ćwicząca w klubie osoba, czy też podróżny w autobusie komunikacji miejskiej mógł komfortowo śledzić rozgrywki pierwszej i drugiej ligi.

Na efekty zapewne przyjdzie poczekać, ale liczę, że ta obecność mediowa pomoże popularyzować futbol w Polsce. Dodatkowo, być może będzie to też ciekawy argument dla klubów, które rozmawiają ze sponsorami. Informacja, że program o futbolu ma tak szerokie dotarcie na pewno nie zaszkodzi.

A teraz jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda pierwszy odcinek Futbolowego Raportu – zapraszam do oglądania. Napisy są niezbędne, gdyż program w Move TV oraz na ekranach komunikacji miejskiej jest emitowany bez dźwięku.