Polska Futbol Liga. Transfery – sezon 2022: część VIII

Do startu rozgrywek ligowych został już niecały miesiąc. Oto kolejni ogłoszeni zawodnicy, którzy zagrają na boiskach Polskiej Futbol Ligi. Wcześniejsze listy transferowe możecie znaleźć tu:
Transfery 2022 – część I
Transfery 2022 – część II
Transfery 2022 – część III
Transfery 2022 – część IV
Transfery 2022 – część V
Transfery 2022 – część VI
Transfery 2022 – część VII

Polska Futbol Liga

Warsaw Mets

Robby Kendall – defensive back. Poprzedni klub Dusseldorf Panther. (Niemcy, GFL 2)

Sprowadzenie Robby’ego Kendalla do Warszawy uważam, za bardzo rozsądny ruch. O ile można zastanawiać się nad rozgrywającym (tutaj więcej informacji na jego temat: https://gameday.pl/polska-futbol-liga-transfery-sezon-2022-czesc-vii) tak ściągnięcie tego zawodnika powinno przynieść Mets sporo jakości. Kendall to bardzo uniwersalny gracz. Może występować zarówno jako safety – tam gra najczęściej, jak również jako cornerback. Zapewne jeśli pojawi się taka konieczność to równie dobrze poradzi sobie jako skrzydłowy. Dodatkowo świetnie spisuje się jako returner. Jestem przekonany, że będzie dużym wzmocnieniem formacji specjalnych Mets.

Silesia Rebels

Ville Ollonqvist – skrzydłowy / running back. Poprzedni klub Pori Bears (Finlandia, 2 liga)

Rebels kompletują swój korpus skrzydłowych. Wcześniej sprawdzili do Katowic Roberta Szmielaka, natomiast teraz poinformowali o zakontraktowaniu skrzydłowego z drugiej ligi fińskiej. Czy będzie to zawodnik, który zrobi różnicę na boisku – nie jestem do końca przekonany, choć z drugiej strony Igor Lysenko, który grał w Rebels w sezonie 2021 również nie był futbolowym wirtuozem. Porównując tych dwóch zawodników na pewno Ollonqvist ma pewniejszy chwyt więc nie powinniśmy oglądać już tak wielu upuszczonych piłek po stronie katowiczan. Na tę chwilę Rebelianci mają czterech zawodników, którzy mogą występować jako skrzydłowi i jednocześnie reprezentują dobry poziom. Wcześniej już wspomnianego Szmielaka, ogłoszonego Ollonqvista i robiącego postępy z meczu na mecz Pawła Wojciechowskiego. O czwartym przeczytacie poniżej. Bazując na tej czwórce Michał Kołek może śmiało budować swoją ofensywę.

Na filmie zebrane są highlighty Ollonqvista z sezonu 2021, kiedy to występował w Pori Bears. Jako ciekawostkę dodam, że warto popatrzeć również na rozgrywającego, bo jest nim Jessie Robins – nowy rozgrywający Mets.

Daniel Marshall – tight end / skrzydłowy. Poprzedni klub Swansea Titans (Anglia)

Sprowadzenie tego zawodnika uważam, za bardzo sprytny ruch ze strony Rebels. Poza oczywiście czysto sportowymi aspektami, największą zaletą Marshalla jest… polski paszport. Dzięki czemu nie zajmuje on miejsca dla importowanego zawodnika. Tym samym na boisku będziemy mogli zobaczyć tercet: Marshall, Ollonqvist, James. Siła ofensywna przynajmniej tej formacji wygląda całkiem nieźle. Co do samego Marshalla, to imponuje warunkami fizycznymi. 198 cm wzrostu, 114 kg wagi, tacy zawodnicy robią przewagę na boisku. Jeżeli linia ofensywna da rozgrywającemu trochę czasu to Rebels w ofensywie mogą wyglądać naprawdę ciekawie.

Tychy Falcons

Jakub Gancarz – defensive back

Ten transfer traktuję w kategorii poszerzenia ławki Falcons. W tym roku poza meczami w Polskiej Futbol Lidze czekają ich także pojedynki w CEFL Cup – będą to przynajmniej dwa mecze, a liczę, że jest szansa nawet na trzy, więc każdy zawodnik zwiększający rywalizację w składzie i dający opcje trenerom będzie miał wkład w wyniki drużyny.

Kraków Kings

Rafał Michoń – linebacker. Poprzedni klub Bydgoszcz Archers

Kolejne wzmocnienie w Krakowie, choć wydaje się, że ten ruch to raczej uzupełnienie składu i poszerzenie ławki. Kings mają na tę chwilę kompletny skład jeśli chodzi o defensywę. Trudno szukać w nim słabszych punktów. Te oczywiście mogą pojawić się w przypadku kontuzji podstawowych graczy i właśnie w takich sytuacjach wartościowi zmiennicy mogą odgrywać istotne role.

Plotki, spekulacje

Nieoficjalne informacje mówią, że Adam Izydoroczyk – defensywny liniowy grający w ubiegłym sezonie w Bydgoszcz Archers ma zasilić szeregi Warsaw Mets. Jeżeli te pogłoski się potwierdzą to drużyna z Warszawy zyska bardzo wartościowego gracza.

1 thought on “Polska Futbol Liga. Transfery – sezon 2022: część VIII

Comments are closed.