Polska Futbol Liga. Transfery – sezon 2022: część IX

Zbliżamy się do początku sezonu, a to oznacza, że w najbliższych dniach powinniśmy poznać ostatnie wzmocnienia poszczególnych klubów. Dziś 9 zestawienie transferów na naszym rynku. Wcześniejsze znajdziecie tutaj:

Transfery 2022 – część I
Transfery 2022 – część II
Transfery 2022 – część III
Transfery 2022 – część IV
Transfery 2022 – część V
Transfery 2022 – część VI
Transfery 2022 – część VII
Transfery 2022 – część VIII

Polska Futbol Liga

Silesia Rebels Katowice

Jacob Smillie – running back

Zaskakujący i jednocześnie bardzo ciekawy ruch ze strony Rebeliantów. Sprowadzili do siebie byłego rugbistę, ale warto zauważyć, że nie jest to przypadkowy gracz. Ma za sobą udział w NFL International Combine, co nakazuje zwrócić na niego uwagę. Będzie świetnym uzupełnieniem ofensywy prowadzonej przez Davida Jamesa, w której aż roi się od zawodników mogących zrobić różnicę na boisku. Oprócz QB oraz właśnie Smille, w ataku Rebels zobaczymy również Ville Ollonqvista, a także Daniela Marshala. Pamiętać należy również o Robercie Szmielaku i Pawle Wojciechowskim. Ofensywa Rebels prezentuje się bardzo dobrze, wygląda na nieźle zbalansowaną i jeżeli tylko linia ofensywna będzie pracowała lepiej niż rok temu, to jestem przekonany, że Rebels będą dysponowali sporą siłą „ognia”.

Shamori St. Kitts – linebacker

Potwierdziły się moje informacje, którymi podzieliłem się jakiś czas temu na facebooku, dotyczące pierwotnie ogłoszonego przez Rebels linebackera, który miałby ich wzmocnić – Tylera Richardsa, mówiące o tym, że zawodnik ten nie zagra w Katowicach.

Na jego miejsce został sprowadzony Shamori St. Kitts, który nominalnie jest środkowym linebackerem. Na pewno będzie dużym wzmocnieniem defensywy Rebels, która miała w poprzednim sezonie potężne problemy z tacklowaniem przeciwników. St. Kitts nie jest może jakimś wybitnym zawodnikiem, niemniej w formacji obronnej Rebels powinien być wyróżniającą się postacią.

Lowlanders Białsystok

Aaron Jones – tight end / skrzydłowy

Lowlanders niechętnie dzielą się informacjami o swoich wzmocnieniach. Na szczęście nie dotyczy to graczy zagranicznych. Do tej pory poznaliśmy rozgrywającego i linebackera. Tym razem Żubry przedstawiły zawodnika, który może grać zarówno jako tight end oraz jako skrzydłowy. W Białymstoku przyda się na pewno pomoc w kwestiach łapania piłek. O ile na pozycji running backów skład prezentuje się znakomicie tak do skrzydłowych nie jestem do końca przekonany. Wzmocnienie w tej formacji to bardzo dobry ruch, który powinien przynieść sporo korzyści.

Tychy Falcons

Tychy uzupełniają swój skład i zbroją się na występy zarówno w Polskiej Futbol Lidze jak i CEFL Cup. Poniżej trzej ogłoszeni ostatnio gracze.

Łukasz Ożóg – ofensywny liniowy

Kacper Fiuk – skrzydłowy

Aleksander Dąda – skrzydłowy

Polska Futbol Liga 2

Olsztyn Lakers

Alonzo Brock – running back

Tego zawodnika nikomu przedstawiać specjalnie nie trzeba. W zeszłym roku reprezentował Kraków Kings, w nadchodzącym sezonie zagra w Olsztyn Lakers. Na pewno ze swoim stylem gry będzie sporym wzmocnieniem. Jego mocne biegi, szczególnie w drugiej lidze, powinny przynosić pokaźne zdobycze jardowe. Pamiętamy co wspólnie z linią ofensywną Kings potrafił zrobić grając w ubiegłym roku, także spodziewam się, że w Olsztynie będzie odgrywał wiodącą rolę w formacji ofensywnej… a być może także defensywnej.

Wataha Zielona Góra

Zac Oueldsidi – rozgrywający

To jest dość nieoczekiwane wzmocnienie. Wataha zakontraktowała jako rozgrywającego marokańskiego zawodnika Zaca Oueldsidi. To będzie pierwszy Marokańczyk występujący na naszych boiskach. Ciekawie i przyznam, że obiecująco wygląda jego kariera, jest to bowiem reprezentant kraju. Myślę, że sprawi sporo kłopotów defensywom w drugiej lidze.

Hammers Łaziska Górne

Elliot Bodman – rozgrywający

Hammers postawili na rozgrywającego z Wielkiej Brytanii i wydaje mi się, że jest to zawodnik wręcz skrojony pod drugą ligę. Nie jest może ani najszybszy ani najbardziej mobilny, ale potrafi pobiec z piłką, potrafi rzucić podanie na 30-40 jardów, pod presją raczej nie panikuje. Jeżeli tylko linia da mu trochę czasu, a skrzydłowi uwolnią się spod krycia to ich atak może być całkiem przyjemny do oglądania.

Plotki / nieoficjalne informacje

Dość dużym zaskoczeniem było ostatnio pojawienie się w składzie Eagles Jeremiaha Jonesa – czyli skrzydłowego. Eagles oficjalnie o nim nie informowali, ale znalazł się na listach zawodników, w lidze fantasy organizowanej przez Bartosza Frydlera. Jak się okazuje… o ile oczywiście to ten sam Jeremiah Jackson, nie zagra w drużynie z Warszawy, bo mniej więcej dwa tygodnie temu pojawił się w tureckiej drużynie Sakarya Tatankaları.

Przeprowadzone niewielkie śledztwo pokazało, że jest to zawodnik, który występuje na pozycji TE / WR, także wszystko wskazuje, że jest to ten sam gracz.

Na liście fantasy znalazł się również Ashley Bailey jako rozgrywający Orłów, ale póki co informacja ta nie jest potwierdzona. W profilu zawodnika na Europlayers również możemy znaleźć informację, że poszukuje klubu. Tego rozgrywającego znamy z występów w Silesia Rebels w sezonie 2020 i niestety ale sportowo nie pozostawił po sobie dobrego wrażenia.

Anty transfer

Robbie Kendall nie zagra jednak w Warsaw Mets. Defensive back zdecydował się na grę w drużynie Berlin Thunder występującej w European League of Football. Tym samym warszawianie stracili moim zdaniem najlepszego zawodnika, którego mieli w składzie w tym roku.