Polska Futbol Liga. Transfery – sezon 2022: część III

Przed Wami trzecia część z podsumowaniem transferów ostatnich dni. Dwie poprzednie znajdziecie tutaj:

Transfery część I

Transfery część II

W tym tygodniu kluby informowały głównie o wzmocnieniach sztabów szkoleniowych stąd też skromniejsza liczba zawodników. Ale mniej nie oznacza wcale gorzej. Mamy oficjalne potwierdzenie dotyczące dwóch zawodników, którzy mogą nadawać ton rozgrywkom w sezonie 2022.

Polska Futbol Liga

Tychy Falcons

Tychy zaczynają się wzmacniać. Po zakończeniu sezonu sporo mówiło się o tym, że Falcons mogą mieć w nadchodzącym roku kłopot z zestawieniem solidnej drużyny. Jednak te wiadomości nie pokryły się z rzeczywistością. Wygląda na to, że Sokoły będą dysponować mocnym składem. Nieoficjalnie też wiadomo, że duża część graczy z Tychów odrzuciła propozycje składane im przez inne drużyny i zdecydowała się zostać w Falcons. Przejdźmy do transferów. Pierwszym zagranicznym zawodnikiem, który wzmocni Tychy będzie:

Darius Lewis – defensive back. Poprzedni klub Carlstad Crusaders (Szwecja)

Szczerze mówiąc takiego ruchu ze strony Falcons się spodziewałem. Formacja defensive backs potrzebowała wzmocnienia. Poprzednie rozgrywki dobitnie to udowodniły. Biorąc pod uwagę fakt, że LaParish Lewis nie wystąpi już w Tychach, sprowadzenie DB zapewne było w Falcons priorytetem. Darius Lewis to gracz dużego formatu i ma szansę stać się jedną z gwiazd naszej ligi w nadchodzącym sezonie.

Silesia Rebels

Patryk Źrubek – defensive back. Poprzedni klub Towers Opole

Bydgoszcz Archers

Jake Shimenz – rozgrywający. Przedłużenie umowy z klubem na kolejny rok.

Potwierdziły się moje nieoficjalne informacje o tym, że Schimenz pozostanie w drużynie z Bydgoszczy. Choć muszę też przyznać, że wcale nie byłem przekonany, że w ten sposób potoczą się jego losy. Na szczęście dla Archers i w sumie dla całej ligi, będziemy mogli go ponownie oglądać na naszych boiskach. W poprzednim roku zbudował znakomitą ofensywę w Archers, wykorzystał potencjał zawodników, którymi dysponowali Łucznicy i efekt wszyscy widzieliśmy. To w ogromnej mierze jego zasługą był fantastyczny wręcz rozwój Kornela Witkowskiego, Jakuba Kubackiego czy Bartosza Gnozy. Takich zawodników jak „Snake” w naszej lidze potrzeba i bardzo się cieszę, że zdecydował się pozostać w PFL.

Polska Futbol Liga 2

Wieliczka Dragons

Konrad Wieczorek – ofensywny liniowy. Poprzedni klub Warsaw Mets

Jeśli chodzi o Wieliczkę, to w tej chwili każde wzmocnienie będzie budowało tę drużynę. Szczególnie jeśli mówimy o zawodnikach z dużym doświadczeniem. W tym roku zapowiada się, że rozgrywki na drugim froncie mogą być znacznie ciekawsze niż w jedynce.

Plotki / Pogłoski / Nic pewnego

Dziś dział z nieoficjalnymi informacjami musiałem nazwać inaczej bo tutaj jest bomba. I to nawet nie jest nieoficjalna informacja tylko plotka, która pojawiła się dość niespodziewanie i całkiem niedawno. Prawdopodobieństwo, że ten scenariusz się wydarzy oceniam dość nisko… choć kto wie. Otóż według plotek Tomek Nowak w przyszłym roku będzie reprezentował Bydgoszcz Archers. Trudno sobie wyobrazić taką zmianę ale skoro pojawił się taki temat to być może jest coś na rzeczy. Czas pokaże.

2 thoughts on “Polska Futbol Liga. Transfery – sezon 2022: część III

Comments are closed.