Polska Futbol Liga. Transfery – sezon 2022: część I

Nastał ten czas kiedy drużyny zaczynają się zbroić na nadchodzący sezon. Oczywiście najwięcej uwagi budzą zmiany klubów w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale na zapleczu również można obserwować ciekawe ruchy poszczególnych klubów.

W miarę możliwości będę zbierał doniesienia z naszego futbolowego podwórka dotyczące wzmocnień. Na początek potwierdzone i oficjalnie ogłoszone przez kluby transfery.

Polska Futbol Liga

Kraków Kings

Hubert Wojtusiak – defensywny liniowy – poprzedni klub Rzeszów Rockets

Patryk Sapiński – running back – poprzedni klub Rzeszów Rockets

Wojciech Niemiec – skrzydłowy – poprzedni klub Rzeszów Rockets

Dawid Dąbrowski – skrzydłowy – poprzedni klub Warsaw Mets

Silesia Rebels Katowice

Robert Szmielak – skrzydłowy – poprzedni klub Tychy Falcons

Polska Futbol Liga 2

Wieliczka Dragons

Mateusz Szczęk – defensywny liniowy – poprzedni klub Warsaw Mets

Przemysław Odzimek – defensive back – w sezonie 2021 nie brał udziału w rozgrywkach

Mateusz Poneta – skrzydłowy – poprzedni klub Bydgoszcz Archers

Dotychczas nie ogłoszono więcej oficjalnych transferów. Jednak mam wrażenie, że to dopiero preludium do tego co zobaczymy w przerwie między sezonami.

A na razie atmosferę rozgrzewają plotki i spekulacje – głównie za sprawą zmian na Śląsku. Wiadomo, chodzi o transfery z Falcons do Rebels. Jeden już został ogłoszony – Roberta Szmielaka, ale dużo większy kaliber ma ta wiadomość:

Tajemnicą poliszynela jest nowe miejsce pracy Michała Kołka. Wszem i wobec wiadomo, że przeniesie się do sąsiada zza miedzy i będzie obecny w sztabie Rebels.

Pojawiła się również nieoficjalna informacja dotycząca Jake’a Schimenza, który prawdopodobnie w sezonie 2022 ponownie poprowadzi atak Bydgoszcz Archers.