Kino Futbol: „Więcej niż sport…” – Kraków Tigers

„Więcej niż sport…” to dokument, przedstawiający historię klubu futbolu amerykańskiego, Kraków Tigers. To obraz opowiadający o pasji i miłości do sportu. Miłości bezinteresownej, pełnej wyrzeczeń, często okraszonej bólem i koniecznością podejmowania trudnych decyzji.

Trzech zawodników, zespołu Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, Kraków Tigers: Łukasz Kądziołka, Dawid Rechul i Artur Rozpędzik, opowiada o swojej przygodzie z futbolem amerykańskim. Każdy przedstawia nieco odmienny punkt widzenia, wszystkie mają jednak wspólny mianownik – dla każdego z bohaterów, futbol to „Więcej niż sport…”

Co takiego ma w sobie futbol amerykański, co czyni go innym niż inne sporty drużynowe? Dlaczego to właśnie ten sport bywa nazywanym „najbardziej zespołowym na świecie” ? Dlaczego zawodnicy poświęcają swój czas, plany zawodowe, a także zdrowie i pieniądze, dla „hobby” z którego nie mają żadnych finansowych profitów? Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć zawodnicy klubu futbolu amerykańskiego Kraków Tigers.

Scenariusz/montaż: Tadeusz Janczykowski
Zdjęcia: Michał Puchała, Tadeusz Janczykowski

Dodaj komentarz