MVP 2017 według GameDay.pl!

W minionym roku podobnie jak i w poprzednich latach wybieraliśmy naszym zdaniem Najbardziej Wartościowego Polskiego Zawodnika – czyli MVP sezonu 2017. Ogłoszenie wyników odwlekło się w czasie, a to dlatego, że zgodnie z tradycją zależy mi aby nagrodę wręczyć osobiście.

Do finałowego etapu zakwalifikowanych zostało pięciu graczy: Arkadiusz Cieślok – Seahawks Gdynia, Jan Domagała – Seahawks Gdynia, Jakub Mazan – Seahawks Gdynia, Robert Rosołek – Panthers Wrocław, Bartłomiej Trubaj – Lowlanders Białystok.

Wyłonienie tej piątki uznaję za duży sukces, natomiast nad zwycięzcą zastanawiałem się bardzo długo. W takim gronie zwyczajnie, każdy zasługuje na ten tytuł. Jednak takie rankingi rządzą się swoimi prawami i ktoś musiał okazać się najlepszy. Ostatecznie według GameDay.pl Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem Sezonu 2017 został:

Arkadiusz Cieślok z Seahawks Gdynia

Arek w sezonie 2017 pokazał, jak wiele znaczy dla drużyny. Był prawdziwą ostoją formacji defensywnej Seahawks i postrachem rozgrywających drużyn przeciwnych. W sezonie regularnym był zawodnikiem z największą ilością sacków w lidze. Na swoim koncie miał ich 6,5. Wygrał również klasyfikację graczy pod względem zatrzymania przeciwnika ze stratą jardową (14 zatrzymań). W SuperFinale to właśnie on przejął piłkę upuszczoną przez Panthers i zdobył przyłożenie, które dało Jastrzębiom prowadzenie i wiarę w ostateczne zwycięstwo. Bez wątpienia Arek całkowicie zasłużył na to wyróżnienie. O włos zdobycia MVP był w ubiegłym roku, jednak przegrał wówczas rywalizację z Szymonem Adamczykiem. Tym razem nie było już wątpliwości i to Arek jako najgroźniejsza broń Jastrzębi w formacji defensywnej okazał się MVP sezonu 2017! Gratulujemy!

Dotychczasowi MVP:

2017 – Arkadiusz Cieślok – Seahawks Gdynia
2016 – Szymon Adamczyk – Panthers Wrocław
2015 – Michał Garbowski – Seahawks Gdynia

Dodaj komentarz