Polski MVP 2017 – finałowa piątka

To już przedostatni etap wyboru MVP sezonu 2017. Ostatnim będzie ogłoszenie zwycięzcy.W tej chwili w grze pozostaje pięciu zawodników. Naprawdę długo zabrało ich wyłonienie, a to dlatego, że konkurencja była szalenie mocna. Oto zawodnicy, spośród których wybrany zostanie MVP Topligi 2017.

Arkadiusz Cieślok – Seahawks Gdynia

Ostoja formacji defensywnej Seahawks. W sezonie regularnym był zawodnikiem z największą ilością sacków w lidze. Na swoim koncie miał ich 6,5. Wygrał również klasyfikację graczy pod względem zatrzymania przeciwnika ze stratą jardową (14 zatrzymań). Bez wątpienia to najgroźniejsza broń Jastrzębi w formacji defensywnej.

Jan Domagała – Seahawks Gdynia

Pojawił się znikąd. Przed sezonem był całkowicie anonimową postacią. Tymczasem od kiedy zaczął występować w Seahawks od razu wskoczył na najwyższy możliwy poziom. Zdobywał średnio 9,1 jarda na bieg… takimi statystykami mogą pochwalić się jednie imporci i to też Ci z najwyższej półki. Łącznie zdobył dla Seahawks 657 jardów w siedmiu spotkaniach.

Jakub Mazan – Seahawks Gdynia

Tego zawodnika nie trzeba nikomu przedstawiać. Od 3 lat jest liderem ofensywy Seahawks. Nie inaczej było w mijającym roku. Kuba był motorem napędowym w ataku Jastrzębi – 978 zdobytych jardów w ośmiu meczach to najlepszy wynik spośród polskich zawodników, a drugi w lidze. Jedynym graczem, który zdobył więcej jardów od Kuby był Ezekiel Graham z Warsaw Eagles (1100 jardów).

Robert Rosołek – Panthers Wrocław

To był zdecydowanie jego rok. Udało mu się wreszcie wyjść z cienia niezawodnego Szymona Adamczyka i to właśnie Robert był najjaśniej świecącą gwiazdą w linii defensywnej Panter. Statystyki nie pozostawiają wątpliwości – 6 sacaków i 10 zatrzymań przeciwnika ze stratą jardową (9 solo, 2 assist), sprawiły, że Robert należał do absolutnej czołówki ligowej.

Bartłomiej Trubaj – Lowlanders Białystok

Prawdziwy człowiek orkiestra. W ubiegłym sezonie występował zarówno w ataku, obronie jak i formacjach specjalnych Lowlanders. Zdobywał punkty po podaniach, z podwyższeń, a także raz po kopnięciu z pola. Łącznie dla Lowlanders zdobył 58 punktów (6 przyłożeń, 19 podwyższeń, 1 field goal). W obronie siał postrach jako defensive end – na swoim koncie ma 3,5 sacka oraz 8,5 zatrzymania przeciwnika ze stratą jardową, co dało mu odpowiednio 5 i 6 miejsce w lidze.

Ogłoszenie MVP sezonu 2017 planowane jest pod koniec marca 2018.

W poprzednich sezonach nagrody otrzymali:
MVP Topligi 2015 – Michał Garbowski (Seahawks Gdynia)
MVP Topligi 2016 – Szymon Adamczyk (Panthers Wrocław)

Zdjęcia: Slaweg foto, GameDay.pl, unsplash.com

Dodaj komentarz