Premiera statuetki MVP

Wybieranie najbardziej wartościowego zawodnika sezonu to już tradycja. Pierwszym zwycięzcą został Michał Garbowski w 2015 roku. W kolejnych latach tytuł MVP otrzymywali Szymon Adamczyk i Arkadiusz Cieślok.

Do tej pory statuetki dla najlepszych miały symboliczną formę. Były to raczej standardowe kształty i szczerze mówiąc nie wyróżniały się jakoś szczególnie spośród innych.

Jednak uznałem, że nastał czas aby to zmienić. W tym roku postanowiłem, że znajdę firmę, która przygotuje unikalny wzór, a tym samym statuetka MVP będzie oryginalna i niepowtarzalna.

Zdecydowałem się na firmę ekarmet, znaną chociażby z tego, że zaprojektowała i wyprodukowała również statuetki, które rozdawał Bartek Frydler. Wybór firmy uznaję za strzał w 10. Nie było najtaniej, ale zupełnie nie o koszty tutaj się rozchodziło. Chciałem żeby statuetka wyglądała spektakularnie i żeby dumnie prezentowała się na półce najlepszego zawodnika sezonu. Zaprojektowaliśmy zatem statuetkę, którą sam chciałbym otrzymać i postawić u siebie w domu.

Ogromną rolę w procesie tworzenia statuetki miał Sławek Boczkowski – fotograf, którego doskonale znacie z boisk fa. Ze Sławkiem współpracuję już od kilku lat i jego poczucie estetyki bardzo mi odpowiada dlatego do serca brałem sobie jego sugestie.

Tak oto po mniej więcej dwóch miesiącach prac powstała nowa, jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna statuetka MVP. Oto ona:

Jako, że oficjalnie nie opublikowałem do tej pory wyborów MVP za sezony 2018 i 2019 to przygotowałem nowe statuetki także dla zawodników z poprzednich lat. Wręczenie odbędzie się podczas nadchodzącego sezonu, choć dokładnej daty kiedy to nastąpi nie jestem jeszcze w stanie podać. Chciałbym aby były to na początku zmagań ligowych.

W sezonie 2020 oczywiście również wybiorę najbardziej wartościowego zawodnika najwyższej klasy rozgrywkowej. I szczerze mówiąc już nie mogę doczekać się pierwszych meczów.