Rozgrywający dekady. Znamy zwycięzcę!

Ostatnią pozycją do obsadzenia w Drużynie Dekady Gameday był rozgrywający. Waszymi głosami wybraliście do tej roli Filipa Mościckiego.

Filip w głosowaniu zdobył 62 głosy i wyprzedził drugiego Bartka Dziedzica o 11 głosów.

Nie jestem specjalnie zaskoczony takim obrotem spraw, bowiem Filipa kojarzy każdy, kto choć odrobinę interesował się futbolem amerykańskim w Polsce. Filip to prawdziwy ligowy weteran, który niezmiennie od kilku już lat należy do czołówki polskich rozgrywających. W futbol gra od 2007 roku. Początkowo reprezentował barwy Kraków Tigers – miało to miejsce w sezonach 2007 – 2012. Na kolejne dwa lata przeniósł się do Warszawy, gdzie wybiegał na boisko jako zawodnik Warsaw Eagles. Od sezonu 2015 jest związany z Kraków Kings.

Filip był też etatowym reprezentantem Polski. Początkowo na pozycji skrzydłowego, a następnie rozgrywającego. Debiut zaliczył w pierwszym meczu naszej reprezentacji, przeciwko Szwecji w 2013 roku. Od tego czasu z orzełkiem na piersi wybiegał aż dziesięciokrotnie, co czyni go jednym z rekordzistów pod względem występów w naszych barwach. Nikt nie ma na koncie więcej meczów w reprezentacji niż Filip. Warto też dodać, że kadra rozegrała dwanaście oficjalnych meczów, co oznacza, że nasz rozgrywający dekady opuścił tylko dwa mecze biało-czerwonych.

Oto nasz zwycięzca – rozrywający dekady w drużynie GameDay: Filip Mościcki.

Filip Mościcki

Pełne wyniki głosowania:

This poll is no longer accepting votes

Drużyna dekady - rozgrywający
152 votes · 152 answers

1 thought on “Rozgrywający dekady. Znamy zwycięzcę!

Comments are closed.