Trener dekady! Znamy zwycięzcę

W ostatnim głosowaniu naszego plebiscytu wybieraliśmy trenera dekady. Spośród trzech nominowanych szkoleniowców, najwięcej głosów uzyskał Michał Kołek i to on został wybrany przez Was trenerem Drużyny Dekady GameDay.

Michał od samego początku objął prowadzenie i nie oddał go aż do końca głosowania. Aby nieco przybliżyć Wam sylwetkę Trenera Drużyny Dekady spójrzmy na jego karierę trenerską na przestrzeni ostatnich 10 lat. Dla wielu może być zaskakujące jak bardzo doświadczonym trenerem jest Michał Kołek.

Pierwsze kroki jako trener stawiał w Silesia Miners w sezonie 2011 gdzie grę na boisku łączył z funkcją trenera głównego i koordynatora ofensywy. W sezonach 2012 oraz 2013 kontynuował tę ścieżkę w Rebels.

W trakcie sezonu 2015 objął rolę head coacha w Zagłębie Steelers. Kolejnym krokiem w karierze Michała było dołączenie do Tychy Falcons. W drużynie Sokołów rozpoczął od objęcia funkcji koordynatora ofensywy. Prowadził ją w sezonach 2016 oraz 2017. Od 2018 roku jest trenerem głównym drużyny z Tychów. Trzykrotnie doprowadził Falcons do półfinału rozgrywek ligowych.

Michał zbierał również doświadczenie w kadrze, gdzie od początku przygotowań reprezentacji Polski do The World Games pełnił rolę asystenta trenera rozgrywających.

Trener Drużyny Dekady GameDay:

Michał Kołek

Pełne wyniki głosowania:

This poll is no longer accepting votes

Drużyna dekady - trener
246 votes · 246 answers