MVP 2018 – zwycięzca

Wreszcie nadszedł ten dzień. Długo trzeba było na niego czekać, ale niewątpliwie było warto.

Dzisiaj statuetkę dla MVP sezonu 2018 odebrał… nie powinno to być zaskoczeniem:

Mikołaj Pawlaczyk

Mikołaj ma za sobą jedną z najciekawszych karier jeśli chodzi o polski futbol. Pierwsze kroki na boiskach stawiał w już nieistniejącej drużynie Torpedy Łódź gdzie występował na dwóch pozycjach – oczywiście jako running back, a także w obronie jako linebacker. Później przyszedł czas Warsaw Spatans, a następnie Wilków. W obu tych drużynach Mikołaj był już wyróżniającym się zawodnikiem.

Kolejny etap jego kariery to Warszawa i Warsaw Sharks skąd trafił do reprezentacji Polski. Jednak największe sukcesy święcił w Lowlanders Białystok. To tutaj sięgnął po Mistrzostwo Polski w 2018 roku. Sezon ten był najlepszym w jego karierze. Nie było wówczas w Polsce drugiego tak eksplozywnego i dynamicznego running backa.

Oto jego najlepsze akcje z 2018 roku. Z przyjemnością wróciłem do tych rozgrywek i zagrań. Złamane tackle, dynamiczne zmiany kierunku biegu, siłowe pojedynki, sprinty niemalże przez całe boisko! Nie mam najmniejszych wątpliwości, że Mikołaj był Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem w sezonie 2018.