MVP 2019 – zwycięzca

Niemalże rok przyszło czekać na ogłoszenie Najbardziej Wartościowego Zawodnika sezonu 2019 według GameDay. Ale w końcu udało się spotkać osobiście i wręczyć statuetkę.

Tytuł Najbardziej Wartościowego Zawodnika sezonu 2019 otrzymał

Hubert Ogrodowczyk

Wybór był bardzo trudny. Każdy z trójki defensywnych graczy Panthers Wrocław, którzy byli nominowani do nagrody w sezonie 2019 prezentował niezwykle wysoki poziom. Niemniej w mojej ocenie Hubert był najrówniej grającym zawodnikiem ze wszystkich defensorów Panthers.

Nie było meczu, który mógłby uznać za słabszy. W każdym pojedynku był filarem defensywy. Bardzo silny, dynamiczny, z dobrym przeglądem pola był zmorą dla każdej ofensywy przeciwko, której wybiegał na boisko. Świetnie zagrał w finale, co niewątpliwie też dało podstawy do tego, aby to właśnie w jego ręce trafiła statuetka MVP 2019.

Hubert w swojej karierze reprezentował jak do tej pory barwy czterech klubów. Rozpoczynał grę w Kozłach Poznań, by później przenieść się do Warsaw Eagles. Następnym przystankiem była liga australijska i drużyna Gold Coast Stingrays Gridiron Club, z którą zdobył mistrzostwo stanu Queensland. Jeśli jesteście ciekawi jak wyglądają rozgrywki w Australii i jak tam prezentował się Hubert to tutaj znajdziecie kilka jego akcji:

https://www.hudl.com/video/3/6673307/57adb3110aff7a49787c4a15

Jednak największy rozwój i postępy w grze przyniosło mu przeniesienie się do Wrocławia. Od sezonu 2017, Hubert zaczął być jednym z najlepszych linebackerów w kraju. Powołanie do reprezentacji Polski na The World Games było formalnością. Sezon 2018 zakończył wicemistrzostwem, za to rok później Panthers sięgnęli po tytuł, a Hubert był jednym z najważniejszych graczy tej drużyny.