Krystian Fudali z American Football Stuff: „Jacek i Dominik Sikora – takie osoby naprawdę warto wspierać”!

Kilka tygodni temu pojawiła się informacja dotycząca współpracy pomiędzy doskonale znanymi „Twinsami” [Jacek Sikora, Dominik Sikora], a dość tajemniczo brzmiącym partnerem – American Football Stuff.

Dominik Sikora

Postanowiłem sprawdzić, kto kryje się za tą współpracą i co ona oznacza. Otóż pomysłodawcą i organizatorem całego przedsięwzięcia jest Krystian Fudali obecnie mieszkający w Stanach Zjednoczonych były zawodnik nieistniejących już Ravens Rzeszów oraz Przemyśl Bears.

Jacek Sikora

Radek Gołąb: Na początku chętnie dowiedziałbym się kim jesteś i jak to się stało, że pojawiłeś się w na polskim podwórku?

Krystian Fudali: Moja początki z futbolem zaczęły się kilka dobrych lat temu z drużyną Przemyśl Bears. Pamiętam bardzo dobrze oklahoma drill podczas pierwszego treningu. Ważyłem wówczas 64 kilogramy i byłem całkowitym nowicjuszem, a mierzyłem się z dwukrotnie cięższymi zawodnikami. Dostałem konkretny wycisk – wiedziałem, że o jest sport dla mnie, a to dlatego, że lubię wyzwania, adrenalinę i sportową walkę. Jako jeden z kilku zawodników przemyskiej drużyny zbierałem pierwsze doświadczenia ligowe z Ravens Rzeszów . W lidze cieszyłem się grą jako zawodnik na kilku pozycjach: running back, linebacker oraz defensive back. Występowałem także w formacjach specjalnych jako returner oraz gunner.

Ciężką pracą drużyny zdobyliśmy wicemistrzostwo PLFA 8 w roku 2013, a rok później trzecie miejsce w tej samej formie rozgrywkowej. Jednak tego sezonu niestety nie mogłem dokończyć razem z drużyną. Było to spowodowane wylotem do USA.

W przemyskiej drużynie byłem dodatkowo odpowiedzialny za dział techniczny i kwestie zamówień jakże ważnego podstawowego sprzętu, niezbędnego w rozwoju drużyny.

W Stanach nie przerwałem uprawiania futbolu amerykańskiego. Kontynuowałem grę w składzie Mile High Punishers w Denver, a następnie zagrałem w składzie Kolorado Allstars ligi AFCL w Las Vegas, co przypieczętowało moją futbolową przygodę na boisku.

R.G.: A skąd pomysł, żeby wspierać graczy z polskich lig?

K.F.: Każdy z byłych zawodników, śmiało może stwierdzić, że ciężko jest się na dobre rozstać z futbolem. W pewnym momencie zawsze pojawi się pomysł, aby w pewien sposób wspomóc swoją drużynę. W moim przypadku było to wsparcie techniczne drużyny z Przemyśla. Był to sprzęt dla zawodników z podstawowego składu, a także ufundowanie przez American Football Stuff wartościowych nagród dla najbardziej wyróżniających się graczy w sezonie. 

Jednym z ważnych projektów było dostarczenie kilkudziesięciu kasków dla najmłodszych zawodników, a następnie pozostałego potrzebnego sprzętu, aby rozwijać program juniorski – jakże ważny dla przyszłości każdego polskiego klubu. Nie dokończyliśmy niestety tego zadania przez zawieszenie działalności drużyny. Dobrą informacją jest fakt, że nowo powstała organizacja – Żurawica Cranes ma w planach rozwinięcie projektu dla najmłodszych w związku z tym planujemy nawiązać współpracę w kolejnych sezonach. 

R.G.: Dlaczego zdecydowałeś się na współpracę z Twinsami i jak ta współpraca będzie wyglądała?

K.F.: Bracia Sikora to zdecydowanie wyróżniający się zawodnicy, cieszę się z faktu wsparcia technicznego prawdziwych weteranów polskiej ligi! 
 Przemawia za nimi ogromne doświadczenie. Piętnaście sezonów Jacka oraz trzynaście sezonów Dominika, a także umiejętności na boisku, zdyscyplinowanie, pracowitość, poświęcenie oraz tysiące wyrzeczeń czyni ich żywymi legendami tej dyscypliny w kraju.

Zapowiedź współpracy pomiędzy American FootballStuff a Twinsami

Ogromnie doceniamy ich zaangażowanie oraz wzorową postawę w tej małej futbolowej społeczności – takie osoby naprawdę warto wspierać!
Współpraca z Twinsami ma na celu lokalne wypromowanie projektu wsparcia technicznego dla zdolnych, ambitnych zawodników, którzy są filarami drużyn w poszczególnych formacjach. Jest to też ukłon w stronę zawodników z ogromnym doświadczeniem, którzy nadal poświęcają swój czas jak i zdrowie.

R.G.: Zapytam jeszcze o samą markę American Football Stuff, jak długo istniejecie i gdzie można znaleźć o Was informacje?

K.F.: American Football Stuff istnieje od 2015 roku. Początkowo działaliśmy głównie lokalnie w Denver w Kolorado, natomiast obecnie w Fort Worth w Teksasie. Można nas znaleźć na Facebooku, jesteśmy też na Instagramie oraz na YouTube.